Klubi i Futbollit te Delvines ka reaguar ashper ndaj anullimit te golit te dyte te Delvines ne Derbin e Jugut midis Butrintit dhe Delvines, takim i luajtur ne stadiumin e Gjirokastres.
Duke publikuar nje video shkeputur nga transmentimi live i Saranda Web, Klubi delvinjot kerkon nga FSHF masa ndaj gjyqtarit qe anulloi golin, pas anullimit te se cilit erdhi edhe tensionimi i situates ne fushe dhe ne shkallet e stadiumit dhe solli edhe ndershkimin e nje prej futbollisteve delvinjote me kartonin e kuq.

Pozicionimi i lojtarëve

AlbaniaUSA